Aras Bulut İynemli Kimdir? | Dizi Oyuncuları

Dizi oyuncularını mercek altına almaya devam ediyoruz. Soloprogramacion.net’in bugünkü konuğu dizi oyuncuları arasında oldukça yetenekli ve genç bir oyuncu olan Aras Bulut İynemli! 25 Ağustos 1990 doğumlu olan Aras Bulut İynemli oldukça genç bir oyuncu ve henüz 26 yaşında. Aras Bulut İynemli dizileri ile adından söz ettirirken, kendisine en çok öne çıkaran yapım ise İçerde dizisi oldu. İstanbul doğumlu olan yetenekli aktör, aynı zamanda 2011 2. Antalya Televizyon Ödülleri’nde de En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında ödül aldı. Daha yakından tanımak isteyenler için Aras Bulut İynemli kimdir araştırdık!

Aras Bulut İynemli Kimdir?

Aynı zamanda ağabeyi tiyatrocu, ablası ise seslendirme sanatçısı olan genç oyuncu, Beşiktaş Anadolu Lisesi’nden mezun oldu, ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde uçak mühendisliğine başladı. Çeşitli reklam filmleriyle oyunculuk kariyerine başlayan Aras Bulut İynemli yeni dizi projelerinde yer almasa da, İçerde ile çoktan dikkat çekti.

Reklam deneyimlerinin ardından çeşitli yönetmenlerin ilgisini çeken, Arka Sokaklar dizisinde konuk oyuncu olan ve Sancı adlı bir kısa filmde bulunan Aras Bulut İynemli, 2010-2013 yılları arasında Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Mete Akarsu karakterini oynadı. Aras Bulut İynemli, dizide aynı zamanda müzisyenlik de yapmıştır. Aras Bulut İynemli dizileri arasında aynı zamanda Muhteşem Yüzyıl da bulunmaktadır.

Aras Bulut İynemli Dizileri

2013 yılında Çağan Irmak’ın LGBT konulu Tamam mıyız? Filminde başrol koltuğuna geçen Aras Bulut İynemli, Muhteşem  Yüzyıl dizisinde ise Şehzade Bayezid karakterini yardımcı oyuncu olarak oynadı.

Aras Bulut İynemli yeni dizi projesi bulunmuyor fakat kendisi henüz 17 bölümü yayınlanan ve ekranların en sevilen dizisi haline gelen İçerde’de başrolde bulunuyor. Dizide Aras Bulut İynemli, Umut Yılmaz – Mert Karadağ rolünü canlandırıyor.

Bu sene Show TV ekranlarında gösterime giren İçerde dizisi, ilginç konusuyla büyük beğeni toplarken, dizide birbirini tanımayan iki kardeşin hikayesi anlatılıyor. Pazartesi günleri yayınlanan İçerde, reyting rekorları kırarken, her hafta da izleyiciler tarafından merakla bekleniyor.

Aras Bulut İynemli, bunların dışında Mahmut İle Meryem ve Pek Yakında filmlerinde rol aldı. Aynı zamanda Maral: En Güzel Hikayem de Aras Bulut İynemli dizileri arasında yer almakta.  Oyuncu, Nescafe, Eti Crax, Genç Turkcell ve Sprite tarafından çekilen çeşitli dizilerde de bulundu.

Yorumlayın