Bergüzar Korel Kimdir? | Dizi Oyuncuları

Bergüzar Korel kimdir sorusu aslında biraz anlamsız çünkü usta aktris, neredeyse artık tüm Türkiye tarafından tanınıyor. 27 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da doğan, oyunculuğun yanı sıra seslendirme sanatçılığı da yapan Bergüzar Korel, daha çok Halit Ergenç’le birlikte oynadığı rollerle tanındı. Hatta Halit Ergenç ve Bergüzar Korel, 2009 yılından bu yana evliler ve 7 yaşında, Ali Ergenç adlı bir de oğulları var. Bergüzar Korel yeni dizi Vatanım Sensin ile bu sıralar iyice ön plandayken, yapımda Bergüzar Korel Halit Ergenç çiftinin oyunculuğu dikkat çekiyor.

Bergüzar Korel kimdir?

Kariyeri boyunca 10 tane ödül alan (bunların arasında Altın Kelebek Ödülü de var) Bergüzar Korel Halit Ergenç ile uzun süredir evli. Teleizyon kariyerine 1998 yılında TGRT’de yayınlanan Kırık Hayatlar ile başlarken, oyuncu aynı zamanda tiyatro eğitimi de aldı. Usta Hollywood oyuncularının eğitmeni Susan Baston ile çalışan Bergüzarl Korel, aynı zamanda Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatrı Bölümü mezunu. 2006 yılında Kurtlar Vadisi Irak filminde Leyla karakterini oynayarak tanınan Korel, 2012 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan Cemalim dizisinde Suna karakterini canlandırdı. Aynı sene Zeytin Dal dizisinde oynadı. En çok tanındığı dizi ise 2006 ve 2009 yılları arasında gösterilen ve Şehrazat karakterini oynadığı Binbir Gece dizisi oldu. Bu dizi sayesinde 2006 yılında Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu rolüne de layık görüldü. Karadayı dizisindeki Feride rolüyle de dikkat çeken Bergüzar Korel yeni dizi Vatanım Sensin ile şu sıralar gündemde. Bergüzar Korel Halit Ergenç çifti bu dizide başrole geçerken, aynı zamanda dizide Onur Saylak ve Baki Davrak gibi başka usta oyuncular da yer alıyor.

Bergüzar Korel, Vatanım Sensin adlı tarihi dönem dizisinde Azize karakterini canlandırırken, eşi Halit Ergenç de Cevdet karakteriyle karşımıza çıkıyor. Bergüzar Korel kimdir sorusu kısaca böyle yanıt bulurken, oyuncu daha çok televizyon yapımlarında oynamasıyla tanınıyor. Kariyeri boyunca sadece 3 sinema filminde rol alan Korel, en son 2009 yılında yani 8 sene önce bir sinema filminde bulundu. Buna rağmen daha çok uzun soluklu televizyon dizilerinde rol alıyor.

Yorumlayın