Bursa Hakkında Bilinmeyenler

Bursa ve Hakkında Bilinmeyenler

Bursa yeşilliği ile bir tarihi bakımdan çokça önem arz eden bir şehir olduğu bir çok kişi tarafından bilinmez. Bursa’lılar tarafından da bilinmediği apaçık ortadadır.
Zamanla tahrip görmesine rağmen şehir, hiçbir zaman kendiliğinden ödün vermemiş şekilde yaşamaya devam eder.

Tarihte Bursa ve Bursa Firmaları

Tarihte bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Bursa(Pursia) derinliklerinde çok şey saklamaktadır. Zamanla bunlar göz önüne çıkmaya başlamıştır ve sürekli de tarihi değerleri yok olmuş bir çok uygarlığa ait kalıntılar yüz üstüne çıkacaktır.

Üretkenliği bakımından genelliklede diğer şehirlere nazaran değil, daha çok üretim yaparak kendini üst seviyede tutması da göz ardı edilmektedir. Mesela dışarıdan baktığınızda görmeyebilirsiniz fakat bursa firmaları dünyanın her yerine ithalat ve ihracat yapmaktadır.

Kendilerini önemli yatırım yapılmasa bile firmalar kendi öz bütçesiyle bir çok başarıya imza atarak Bursa şehrinin gururu olmuşturlar.

Yaşamsal bakımından eğlence de anlayışın yüksek olduğu görülmemesi komik gözükmektedir. Aslında Yerli yabancı birden fazla önemli sanatçıları ağırlaması medyanın dikkatini çekmemektedir. Tiyatro oyunları, şehrin her konumunda yaşayanların ulaşabileceği sinemalar ve sosyal kültürel aktivite alanlarıda çoktur.

Herkes her şehir de yaşayabilir ama Bursa’da yaşamak gerçekten ayrıcalıktır.

Bursa Eğlenceleri

İnsanlar gezmeyi sever, insanlar eğlenmeyi sever, insanlar bir şehirde yaşamak için sebepler arar. Bu şehirde sebep aramanıza gerek yoktur. Çünkü her santimetre karesiyle doğasıyla yaşanılması gerekilen Bursa sizleri her konuda tatmin edecektir.

Mesela Bursa Etkinlikleri hakkında bir çok bilgi ve doğru bilgi bulunmamasından inanılmaz şikayetler vardır. Bursadanerede platformu kurulduğunu gördük, mutlaka sizde googlede aratın size Bursa hakkında çok yardımcı olacaktır.
Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere

Yorumlayın