Çağatay Ulusoy Kimdir?

Sizler için Çağatay Ulusoy hakkında bilinmeyenleri araştırdık. Özellikle genç kızların beğenisini kazanan Çağatay Ulusoy kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? Sorularının cevaplarını aşağıdaki yazımızda bulacaksınız.

Kimdir Çağatay Ulusoy?

23 Eylül 1990 senesinde dünyaya gelmiş. Boşnak annenin ve Bulgar göçmeni bir babanın ilk çocuğudur. Ailenin Atalay adında başka bir çocuğu da vardır. Doğduğundan itibaren İstanbul’da yaşayan Ulusoy, Avcılar Lisesi’nde lise eğitimini, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri bölümünü tamamlayarak üniversite eğitimi almıştır. O yıllarda akademi 35 Buçuk ve Ayla Algan’dan oyunculuk üzerine ders almaya başlamıştır. Çağatay 20 yaşında iken Best Model of Turkey isimli modellik yarışmasına katılmış ve birincilik elde etmiştir.

2011 yılında ilk oyunculuk kariyerini ‘’Adını Feriha Koydum’’ adlı dizisiyle başlamıştır. Bu dizi de Hazal Kaya ile başrolleri paylaşıp oldukça ismini duyurmuştur. O demindeki yakışıklılığı ve oyunculuğu ile önemli bir hayran kitlesine sahip olmuştur. Dizide Emir Sarratoğlu karakterini canlandırmıştır. Aynı zamanda sinema filmi olan Anadolu Kartalları’nda bir üst teğmeni oynayarak başarı elde etmiştir. Yine aynı dönemde ‘’Eve Düşen Yıldırım’’ adlı dizide konuk oyuncu olmuştur. Hazal Kaya diziden ayrılmasına rağmen Ulusoy devam kararı almıştır. Zeynep Çamcı ile başrolleri paylaşmıştır. İstenilen reyting yakalanmamıştır.

Çağatay Ulusoy ‘’Medcezir’’ adlı dizi ile en büyük çıkışı yakalamıştır. 2 yıl devam eden dizide başarı yakalamış ve en iyi erkek oyuncu ödülüne hak kazanmıştır. Rol arkadaşı Serenay Sarıkaya ile aşk dedikoduları gündeme gelmiştir.

‘’Delibal’’ isimli film, Ulusoy’un ilk sinema filmidir.

Yorumlayın