Engin Altan Düzyatan Kimdir?

Engin Altan Düzyatan, 26 Temmuz 1979 yılında İzmir’de dünyaya geldi. 1997 yılından beri oyunculuk yapsa da, özellikle son dönemlerde iyice tanınmaya başladı. Peki, Engin Altan Düzyatan kimdir? Engin Altan Düzyatan nereli?

Engin Altan Düzyatan Kimdir Nerelidir?

37 yaşındaki başarılı oyuncu İzmir’in Karşıyaka ilçesinde doğdu. 2014 yılından bu yana Neslişah Alkoçlar ile evli olan oyuncunun bir de Emir Aras Düzyatan adlı bir oğlu bulunuyor. 1996 yılında tiyatro bölümüne giren ve 2001 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nden mezun olan Engin Altan Düzyatan kaç yaşında? 1979 yılında doğan oyuncu bugün 37 yaşında fakat uzun yıllardır oyunculuk yapıyor. Hazal Kaya ve Naz Elmas gibi isimlerle Beymen Club 2010 yılı katalog çekimlerine de katılan Engin Altan Düzyatan hangi dizilerde rol aldı?

Ünlü oyuncu ilk deneyimini televizyon ekranlarında yaşadı ve Bizim Otel adlı 2001 yapımı dizide Altan adlı bir yardımcı karakteri canlandırdı. Daha sonra Yeditepe İstanbul, Koçum Benim, Hürrem Sultan, Mühürlü Güller, Alacakaranlık, Kampüsistan, Azize, Sil Baştan, Belalı Baldız, Kadın Her Zaman Haklıdır ve Sıla gibi çeşitli dizilerde yol aldı. Engin Altan Düzyatan, ilk sinema deneyimini 2005 yılında Kalbin Zamanı ile yaşarken, burada Demir karakterinin gençliğini canlandırdı. Beyza’nın Kadınları, Cennet gibi filmlerde rol alırken, aynı zamanda 2010 yılının tutulan filmlerinden New York’ta Beş Minare’de de Timur karakterini oynadı. İlk başrolünü ise Romantik Komedi filmindeki Cem Sezgin karakteriyle almış oldu.

Oyuncu Engin Altan Düzyatan Kimdir?

1 Milyon Canlı Para programında sunuculuk da yapan ve aynı zamanda çeşitli animasyon filmlerinde seslendirme sanatçılığı gerçekleştiren Engin Altan Düzyatan, en büyük çıkışını ise Diriliş: Ertuğrul dizisiyle yaşadı. Hala TRT 1 ekranlarında gösterilen ve Çarşamba akşamlarının reyting rekortmeni olan dizi, Osmanlı Devleti’nin kuruluş dönemini ve onu kuran Kayı Obası’nı anlatıyor. Süleyman Şah ve Ertuğrul Gazi gibi tarihten esinlenilerek yaratılan karakterlerin de bulunduğu yapımda, Engin Altan Düzyatan ise Ertuğrul Gazi karakterini canlandırıyor. Engin Altan Düzyatan’ın başrolünde olduğu Diriliş Ertuğrul dizisine aynı zamanda Altın Kelebek Ödülü de verildi fakat ekip, kendilerine saygısızlık yapıldığı gerekçesiyle bunu almayı reddetti.

Yorumlayın