Kenan İmirzalıoğlu Kimdir Nerelidir ?

Kenan İmirzalıoğlu kimdir diye merak eden okurlarımız için oyuncunun biyografisini ve dizilerini yazımız içerisinde paylaştık. İşte hayranları için Kenan İmirzalıoğlu kimdir nerelidir sorularının yanıtları…

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir ?

1974 doğumlu olan oyuncu başkentin bir ilçesine bağlı olan Üçem köyünde doğdu. Aslen Türkmen olan Kenan İmirzalıoğlu 12 yaşına gelene kadar bu köyde yaşamını sürdürdü. Orta öğretim yaşına geldiğinde ise Ankara’daki teyzesinin yanına geldi ve hem orta hem de lise eğitimini burada tamamladı. Üniversite tercihini ise İstanbul Yıldız Teknik Üniveristesi’nden yana kullandı. 4000 kişinin katıldığı 1997 yılında yapılan Best Model of Turkey elemelerinde ilk 20’ye seçilen İmirzalıoğlu, Türkiye finalinde ise birinci seçildi. Bu birincilik ile Best Model of The World seçmelerine katılan yakışıklı oyuncu birinci oldu. Bu birincilik onun ‘’ Best Model of The World’de ilk defa bir Türk erkeği birinci oldu’’ haberi ile  daha çok tanınması sağladı. Peki, dizileri ile Kenan İmirzalıoğlu kimdir?

Kenan İmirzalıoğlu Dizileri

Karizmatik oyunun yıldızı Deli Yürek dizisi ile bir anda parlayarak, Türk halkının Yusuf Miroğlu’su oldu. Ardından Uğur Yücel ile başrollerini paylaştıkları Alacakaranlık dizisinde oynadı. Kenan İmirzalıoğlu dizileri Acı Hayat ile devam ederken, bu sırada Yazı Tura adlı filmde de rol aldı. 2008 yılında ise Şener Şen ile başrol oynadığı Kabadayı filminde başarılı bir performans gösterdi. Cansu Dere’yle Son Osmanlı Yandım Ali, Berrak Tüzünataç ve Uğur Yücel’le de Ejder Kapanı adlı filmlerde başrol oynadı. Kenan İmirzalıoğlu dizileri 2009 yılında Cansu Dere, Haluk Bilginer ve daha birçok ünlünün rol aldığı Ezel yapıtı ile devam etti. 2012 yılında ise Mahir Kara karakterine can veren oyuncu, Bergüzar Korel’le Karadayı dizisinde oynadı. Aynı yıl yeni dizisi için aldığı ücret, ülkemizde bir dizi oyuncusu için en yüksek fiyat olarak belirtildi. Kenan İmirzalıoğlu yeni dizisi için 4.000.000$ aldı.

Kişisel Hayatından Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?

Kişisel hayatında Kenan İmirzalıoğlu kimdir derseniz, yakın zamanda Sinem Kobal ile evlendi. 14 Mayıs 2016 evlilik tarihleri oldu. Ondan önce 2015 yılının Ekim ayında ise 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ancak cezanın bir yıldan az olması sebebi ile ceza ertelendi.

Yorumlayın