Nihal Koldaş Kimdir?

Usta oyuncu 1955 yılında dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan beri tiyatroya ve sinemaya ilgisi vardır. Bu alanda kendini geliştirmek için uğraşıyor. Zaman içinde eğitimler alarak hedefine odaklanmaya karar vermiştir.

Nihal Koldaş Kimdir Hakkındaki Bilgiler

Birçok farklı tiyatro da 1975 yılından sonra kendisini geliştirmek ve eğitim alarak ta bu alanda bir kariyer sahibi olmak için uğraşıyor. 1989 yılında ilk defa ekranlar karşısında yayınlanan Cahide dizisiyle açılış yaptı. Dizide oynamaya başlayan Koldaş, bir süre sonra tiyatro ve sinema görevler almaya başladı. Daha sonra tiyatro yapımcılığı, film ve yönetmenlik görevlerini üstlendi. Tiyatro alanlarında sahne alarak kariyerine bir açılış yaptı.

Türkiye 1997 senesinde kendisini Masumiyet filmi ile tanıdı. Bu filmde de yapımcılık görevini üzerine alan Nihal Koldaş, usta oyuncu olan Güven Kıraç’ın dilsiz ablası rolünü oynamıştır. Oyunculuğu ve başarısıyla dikkatlerin odağı olmuştur.

2009 yılında televizyonda yayınlanan Ömür Atay’ın da yönetmenliğini yaptığı Güldünya dizisinde oynamıştır. Çeşitli sinema filmleri olan; Kuma, kıskanmak ve kavşak gibi sinema filmlerinde beyazperde de bulunmuştur.

2013 yılında ise, sevenlerinin karşısına A.Ş.K dizisiyle çıktı. Bu dizide Hakan Kurtaş, Aslı Tandoğan, Hazal Kaya gibi usta isimlerle birlikte oynayarak, Sırma adını üstlenmiştir.

2015’te de Bir Deniz Hikayesi olan dizide Sırma karakterini canlandırarak son 4 sene içinde üstün başarıyla kariyerinde ilerlemiştir. Dizi dünyasına tutunmayı başaran isimler arasında yer almıştır.

Ve son olarak ta 2016 senesinde de, yönetmenliğini üstlendiği Uluç Bayraktar’ın; Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İğnemli, Damla Colbay, Bensu Soral, Yıldıray Şahinler, Rıza Kocaoğlu ve Mustafa Uğurlu gibi adların yer aldığı İçerde dizisinde, Sarp’ın (Çağatay Ulusoy) ve Umut’un (Aras Bulut İğnemli) nin annesi olarak Füsun karakterine can vermektedir.

Oyuncuları:

Sarp=  Çağatay Ulusoy

Mert= Aras Bulut İğnemli

Celal= Çetin Tekindor

Melek= Bensu Soral

Füsun= Nihal Koldaş

Davut= Rıza Kocaoğlu

Yusuf komiser= Mustafa Uğurlu

Eylem= Damla Colbay

Hasan= Yıldıray Şahinler

Yeşim= Gözde Kansu

Coşkun= Nebil Sayın

Musa= Barış Kıralioğlu

Sema komiser= Duygu Sarışın

Barış= Deniz Gürzumar

Mert’in Küçüklüğü= Berk Pamir

Yusuf Müdür’ün eski eşi= Defne Halman

Yusuf Müdür’ün oğlu= Emre Yıldırım

Yorumlayın