Özge Özberk Kimdir ? | Dizi Oyuncuları

13 Ağustos 1976’da dünyaya gelen 40 yaşındaki tecrübeli oyuncu Özge Özberk, 1993’ten beri sektörün içinde yer alıyor. 2007-2012 yılları arasında Hayim Sadioğlu ile evli kalan Özge Özberk, 2005 yılında Çemberimde Gül Oya dizisindeki performansıyla Beyaz İnci TV Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nü, 2006 yılında ise Babam ve Oğlum filmindeki performansıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nü aldı.

Özge Özberk Kimdir?

Bir çocuğu bulunan Özge Özberk yeni dizi projelerine açık olsa da, şu sıralar Kalbimdeki Deniz dizisiyle oldukça öne çıktı. Özge Özberk dizileri arasında ise Bizimkiler, Bir Demet Tiyatro, Çemberimde Gül Oya, Geniş Zamanlar, Pis Yedili ve Kalbimdeki Deniz gibi yapımlar yer alıyor.

Çeşitli BKM ve Yılmaz Erdoğan tiyatro oyunları arasında da rol alan başarılı aktris, tiyatro eğitimini ise Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nde aldı. Hem sinemada, hem televizyonda çokça rol alan Özge Özberk yeni dizi teklifleri alırken, Kalbimdeki Deniz’de Kutsi ve Hakan Eratik gibi oyuncularla başrolü paylaşıyor. FOX TV ekranlarında Cumartesi günleri yayınlanan ve yayınlandığı gün reyting sonuçlarında birinci olan Kalbimdeki Deniz’de diziye adını veren Deniz karakterini oynayan Özge Özberk, Cem Yılmaz’la beraber GORA ve AROG filmlerinde de oynadı. Ödüllü komedi filminde Ceku karakterine hayat veren Özge Özberk, Mavi Gözlü Dev’de de Münevver’i canlandırdı.

Özge Özberk kimdir diye soranlara oyuncunun biyografisine bakmalarını tavsiye edebiliriz. Leo adında bir de oğlu olan ünlü aktris Özge Özberk dizileri arasında Hayat Ağacı da bulunuyor. 1990’lı yıllardan beri televizyon ve sinema sektörünün içinde olan Özberk, ilk televizyon deneyimini Bizimkiler ile yaşarken, ertesi yıl Kemal Sunal’ın başrolünde olduğu Şaban Askerde dizisinde de bulundu.

Bizim Ev, Başka Yerde Yok gibi yapımlar da Özge Özberk dizileri arasında gösterilebilirken, 2011 yılında Canım Babam adlı televizyon dizisinde de Cansu karakterini canlandırdı. Filmografisi ve oynadığı diziler çok geniş olan Özge Özberk, yeni projeler üzerinde çalışsa da, bu aralar bütün mesaisini Kalbimdeki Deniz dizisine harcamakta. Dizi oyuncuları bölümünde yer alan diğer ünlüleri incelemek için Dizi Oyuncuları kategorisini ziyaret etmelisiniz…

Yorumlayın