Saygın Soysal Kimdir? | Dizi Oyuncuları

Eğer Saygın Soysal kimdir diye merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Saygın Soysal kimdir ve Saygın Soysal nerelidir konularını ele alarak sizler için hazırladığımız bu yazıda, ünlü oyuncunun hayatına dair birçok şeyi bulabilirsiniz…

Saygın Soysal Kimdir?

Ünlü oyuncu 21 Mayıs 1982 yılında Ankara’da doğmuştur ve ailenin tek çocuğudur. Henüz iki yaşındayken Bursa’ya taşınmışlar ve ilkokul bitince de Trabzon’a yerleşmişlerdir. Aslında Saygın Soysal nerelidir sorusuna çok da net bir cevap verilememektedir. Liseyi Trabzon’da okumuş daha sonradan üniversite eğitimini ise Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları’nda tamamlamıştır.

Saygın Soysal Başarıları

İlk olarak 2005 yılında Kırık Kanatlar isimli dizide, birçok ünlü dizi oyuncuları ile oynamıştır. Bu dizide Cansel Elçin, Mehmet Ali Nuroğlu, Özge Özberk, Begüm Birgören, Şemsi İnkaya, Türkü Hazer, Sermiyan Midyat gibi birçok başarılı dizi oyuncuları ile aynı sahneyi paylaşmıştır. 2006 tarihinde yeniden Cansel Elçin ve Beren Saat, Okan Yabalık gibi ünlü oyuncularla beraber Hatırla Sevgili dizisinde oynamıştır. Bu dizide dikkat çekmesinin sebeplerinden birisi ise, dizide Recep Tayyip Erdoğan’ı canlandırmasıdır. Daha sonradan 2013 yılında yayımlanmaya başlayan Muhteşem Yüzyıl isimli dizide de Mercan ağa karakterini canlandırmış ve kendine bir hayran kitlesi yaratmayı başarmıştır. Bundan bir yol sonra, Kara Para Aşk isimli dizide Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, Erkan Can, Aytaç Arman, Nebahat Çehre gibi birçok bilindik oyuncuyla beraber oynamıştır. Saygın Soysal’ın oynadığı film ve diziler ise şöyle:

-Kara Para Aşk

-Jin

-Yurt

-Kosmos

-Tiksinti

-Güz Yangını

-Tatar Ramazan

-Muhteşem Yüzyıl

-Al Yazmalım

-Türkan

-Bu Kalp Seni Unutur Mu?

– Asi

-Hatırla Sevgili

-Kırık Kanatlar

Saygın Soysal Hakkında

Genelde ünlüler hakkında en çok merak edilen şeylerden birisi de fiziksel özellikleridir. Saygın Soysal’ın boyu da merak edilenler listesinde vardır. Saygın Soysal’ın boyu 1,89’dur ve standartların üzerindedir. Ayrıca kilosu da 82’dir ve orantılı, fit bir vücuda sahiptir. Saygın Soysal’ın aynı zamanda ikizler burcu olduğu bilinmektedir. Fakat henüz ilişki durumuyla alakalı bir şey bilinmemektedir. Bir ilişki durumu olsa bile sosyal medyaya yansıtmadığı düşünülmektedir. Aynı zamanda 32 yaşında olan bu ünlü oyuncunun saçları ve gözleri de kahverengidir.

Yorumlayın