Türk Dizilerinin En iyi Kadın Oyuncuları

En iyi kadın oyuncu 2017 listesinde karşımıza oldukça farklı isimler çıkarken, dizi oyuncuları devamlı bir değişim içinde fakat her zaman dikkat çeken aktrisler bulunuyor. Biz de size en iyi kadın oyuncular hakkında bilgi vereceğiz ve göze çarpanlardan bahsedeceğiz.

En iyi Kadın Oyuncu 2017

Son dönemde şüphesiz en çok dikkatleri üstüne çeken en iyi kadın oyuncu 2017 Bensu Soral oldu. Show TV ekranlarında Pazartesi günleri gösterilen ve reyting rekortmeni olan dizide, Bensu Soral, Kebapçı Celal’in kızı Melek karakterini canlandırıyor. Çetin Tekindor, Aras Bulut İynemli, Çağatay Ulusoy ve Mustafa Uğurlu gibi tanınmış oyuncuların da yer aldığı diziyle Bensu Soral kendini tanıtırken, oyuncu henüz 25 yaşında ve kariyeri oldukça parlak gözüküyor. Hem aktrislik yetenekleri, hem güzelliğiyle dikkat çeken oyuncunun henüz bir sinema filmi deneyimi olmasa da, oldukça başarılı televizyon dizilerinde ve reklamlarda yer aldı, hatta farklı ödüllerin sahibi oldu. Şüphesiz kadın oyuncular listesinde Bensu Soral’dan bahsetmemek olmaz. Dizi oyuncuları arasında aktris olarak baktığımızda hala Bergüzar Korel’in de önemli bir yeri var.

Dizi Oyuncuları

34 yaşındaki Bergüzar Korel, 2009 yılından bu yana yine oyuncu olan önemli bir isim Halit Ergenç’le evli ve bu sene de Vatanım Sensin dizisinde beraber rol paylaşımı yapıyorlar. Kendisini çok sefer kanıtlayan Bergüzar Korel, en iyi kadın oyuncu 2017 listesinde yer alırken, Vatanım Sensin dizisinde de Azize karakterini canlandırıyor. Kurtuluş Savaşı döneminin ve İzmir İşgali’nin anlatıldığı başarılı yapımın yanı sıra, Bergüzar Korel daha önce pek çok hatırı sayılır dizi ve filmde bulundu. Kariyeri boyunca Altın Kelebek Ödülü, Yıldız Teknik Üniversitesi En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği TV Yıldızı Ödülü, Burç Okulları En Başarılı Kadın Oyuncusu Ödülü alan Bergüzar Korel, dizi oyuncuları denilince akla gelen ilk isimlerden.

Her ne kadar başarılı oyuncu Kurtlar Vadisi Irak ve Aşk Geliyorum Demez gibi sinema filmlerinde de yer almış olsa da, asıl ününü dizilerle yaptı ve Binbir Gece, Karadayı ile Vatanım Sensin gibi dizilerle tanındı. Bergüzar Korel, oyunculuk kariyerine hala devam ediyor.

Yorumlayın